Jump to content

Interviu #1 - SkillZ - Community Founder

Recommended Posts

Pentru că aceasta este primul interviu realizat, nu puteam să încep cu altcineva decât cu SkillZ, fondatorul comunităţii.

White: Salut. îți mulțumesc pentru că mi-ai acceptat invitația, SkillZ.
SkillZ: Salut, White! Îţi mulţumesc pentru invitaţia trimisă, mă bucur că pot participa la acest interviu! 

White: Pentru început, ne poţi spune câte ceva despre tine (Nume, oraş, ocupaţie, etc.)?
SkillZ: Cu toate ca numele si locatia mi le stiti aproape cu totii, nu voi mai insista pe aceste lucruri.

White: Ce îţi place să faci în timpul liber?
SkillZ:  Timpul liber mi-l petrec in preajma prietenilor.

White: Cum arată o zi din viața ta?
SkillZ: Pâi, e cam aşa: mă trezesc (deobicei târziu, gen ora 12:00), beau o cafea sau un ceai, mananc ceva apoi deschid calculatorul. Prima data imi verific mesajele, apoi email-ul, raspund la ce este de raspuns apoi lucrez sau ma joc pana spre seara, apoi ies cu prietenii in oras sau in cartier, adorm pe la ora 4 dimineata.

White: Prietenii tai din viata de zi cu zi stiu cu ce te ocupi?
SkillZ: Da, cam toti prietenii mei stiu de existenta comunitatii, cu toate ca foarte rar se aduce in discutie vorba despre comunitate.

White: Cum a luat naştere comunitatea L2P?
SkillZ: Comunitatea in site a avut alt scop la inceput, totul a inceput dintr-o joaca, bazandu-ma pe proiectele de SA:MP, ulterior a devenit o comunitate de resurse.

White: Cum s-a ajuns la numele L2P şi nu la altul?
SkillZ: Numele L2P a fost folosit in trecut si de alte persoane, fara sa stim am inregistrat domeniul, ulterior am aflat ca a mai fost folosit. Nu am ales alt nume doarece voiam ceva simplu.

White: Cum arată pentru tine o zi ocupându-te de L2P?
SkillZ: Arata ca orice zi normala deoarece sunt ajutat foarte mult de SouNNd, amandoi ne ocupam si administram comunitatea.

White: Când ai început să construieşti comunitatea, te gândeai că va ajunge aşa departe?
SkillZ: Ma asteptam sa aiba un implact mare la inceput, deoarece am incercat sa o promovez cat mai mult.

White: Te-ai gândit vreodată să renunţi la comunitate? Dacă da, de ce?
SkillZ: Da, de-a lungul timpului am primit multe oferte pentru comunitate care mi-au facut cu ochiu, dar le-am refuzat deoarece imi este foarte greu sa ma gandesc ce o sa fac dupa, deoarece m-am obisnuit cu administrarea comunitatii.

White: Cum te-ai cunoscut cu SouNNd?
SkillZ: Cu SouNNd m-am cunoscut in anii 2012-2013 pe un server de sa:mp care era fondat de catre mine.

White: Crezi ca poti sa administrezi comunitatea singur?
SkillZ: Foarte greu de spus, deoarece eu cu SouNNd ne impartim sarcinile.

White: Cum vezi comunitatea peste cativa ani?
SkillZ: Intr-o continua crestere.

White: Pentru final, vreau să îți mulțumesc pentru acceptare invitaţiei şi timpului acordat.
SkillZ: Îţi mulţumesc încă o dată pentru invitaţie! Mi-a făcut plăcere să particip!